SIK SORULAN SORULAR

Sık Sorulan Sorular

1Ne kadar sürede sonuç alırım?
Bireysel farklılıklara ve şikâyet edilen rahatsızlıklara göre sonuç alma şekli değişiyor. Genel olarak 4. seanstan sonra etkisini görmeye başlıyoruz.
2Biofeedback'in yan etkisi var mı?
Biofeedback'in hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Bizim hedefimiz hastayı gelebileceği en üst düzeye getirmek.
3Biofeedback tedavi midir?
Biofeedback, uygulamalı fizyopsikolojik geribildirim, kişiye kas gerilimi, ağrı, vücut ısısı, beyin dalgaları ve diğer vücut fonksiyonları ve süreçlerini; gevşeme, imgeleme ve diğer bilişsel kontrol teknikleriyle denetlemeyi öğreten hasta-güdümlü bir tedavidir. Doktor tarafından teşhis konulan hastalarda uyguladığımız alternatif tedavidir.

Quantum Biofeedback enerji dengeleme cihazı stres ölçümleme ve stres azaltma amacıyla tasarlanmıştır. Stres pek çok nedenden kaynaklanabilir. Kuantum biofeedback enerji dengeleme cihazı, stresi gösteren elektrofizyolojik reaktiviteyi ölçer
4Biofeedback her yaşta insana uygulanabilir mi?
Evet 3 yaş üstü her insana uygulanabilir.
5Kuantum Biofeedback seansı sırasında bir şey hissedilir mi?
Seans sırasında sadece cihazın gönderdiği titreşimlere karşı aşırı hassas duyarlılığı olan bazı kişiler hafif bir titreşim hissederler. Bu da pek yaşanan bir durum değildir. Genelde hiçbir şey hissedilmez.
6Kuantum Biofeedback enerji taraması için idrar veya kan alınır mı?
Hayır, tarama tamamen vücuttaki frekansların ölçümü ile yapılır.
7Enerji dengelemesi için gereken seans sayısı kaçtır?
Hastalığa ve kişiye göre farklılıklar oluşturabiliyor. Genelde ilk iki hafta 2 seans daha sonraki 6 hafta da tek seans şeklinde 10 seans tamamlanır. Seanslar bittikten sonra ayda 1 seans şeklinde düzenlenir.
Yukarıdaki yazan sorular dışındaki sorularınızı çekinmeden dile getirebilirsiniz. Bunun için sağdaki linki kullanabilirsiniz..